میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

اطلاعاتی درباره یخساز صنعتی

صنایع مختلف به انواع مختلفی از یخ احتیاج دارند و دستگاه های یخساز صنعتی مخصوص آن ها وجود دارد.


یخساز صنعتی

تصور کنید در صورتی که این دستگاه‌ های یخساز صنعتی نبودند، حجم‌ های زیاد یخِ مورد نیاز برای مصارف صنعتی مختلف را به چه صورتی باید تهیه می کردیم. شاید خیلی از شما هم در یخچال منزل خود تکنولوژی یخساز را داشته باشید، ولی فرق عمده‌ی یخساز صنعتی در مقیاس عملکرد است. به عبارت دیگر، وقتی در یک روز به چند تُن یخ احتیاج دارید، چاره ای جز استفاده از یخساز صنعتی وجود ندارد.

خیلی از صنایع بنا به دلایل مختلفی به صورت روزانه احتیاج به مقادیر زیادی از یخ دارند. تا همین چند سال پیش تمام آن‌ ها مجبور بودند تا یخ مورد نیاز خود را به صورت روزانه از کارخانه های تولید یخ تهیه کنند. این کارخانه ها دستگاه های یخساز صنعتی دارند و یخ ها را در مقادیر بالا تولید می کنند. ولی امروزه دستگاه های یخساز صنعتی در مقیاس های کوچک‌تری هم تولید می شود که برای کارکردهای مختلف می توانند مناسب باشند. بنابراین احتیاج به خرید روزانه‌ی یخ توسط سازمان‌ها، صنایع و مؤسسات کاهش پیدا می کند، چراکه آن ها قادر خواهند بود خودشان به راحتی یخ مورد نیازشان را تولید کنند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.


امگا


ارائه بهترین تجربه در صنایع هتلداری

در برخی صنایع مانند هتلداری و یا صنایع حفظ و نگهداری از مواد، استفاده از دستگاه های یخساز صنعتی ضروری است. این صنایع عموماً به شرکت‌ها و کارخانه های تولید کننده یخ متکی هستند، درحالی‌که خودشان هم می توانند با استفاده از دستگاه های یخساز صنعتی نیاز خود را تأمین کنند. در این صنایع کیفیت و رضایت مشتری تعیین‌کننده‌ترین عامل است. با تهیه یک دستگاه یخساز صنعتی و نصب آن در این محیط ها می توان به راحتی رضایتمندی مشتری را افزایش داد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.


اهمیت یخ خوب در کیفیت نوشیدنی

همان مثال هتل، و یا یک رستوران بزرگ را تصور کنید. انرژی و دقت زیادی صرف تهیه نوشیدنی های خوشمزه و استاندارد می شود، تا جایی که برخی تهیه یک نوشیدنی مناسب را نوعی هنر می دانند. ولی تهیه نوشیدنی بدون داشتن قطعات یخ با کیفیت تقریباً کار غیرممکنی است. اگر یخ کیفیت کافی نداشته باشد سریع آب می شود و طعم نوشیدنی را خراب می‌کند. به همین خاطر است که توصیه می شود تا رستوران ها به جای آنکه یخ مورد نیاز خود را از کارخانه ها تهیه کنند، خودشان از دستگاه های یخساز صنعتی استفاده کنند تا همیشه دسترسی به یخ با کیفیت داشته باشند.


امگا


استفاده از دستگاه یخساز صنعتی در بیمارستان ها

آیا می دانستید که تمام بیمارستان ها بنا به دلایل مختلف همیشه باید میزان مشخصی یخ آماده داشته باشند؟ بنا به همین دلیل، آن ها عموماً یخ مورد نیاز خود را از مراکز مختلف و به صورت روزانه تهیه می کنند. امروزه خیلی از بیمارستان ها نیز سعی می کنند در تهیه یخ مورد نیاز خود استقلال داشته باشند. این بیمارستان ها از دستگاه های یخساز صنعتی استفاده می کنند تا خیال کارکنانشان همیشه بابت آماده بودن و کیفیت یخِ موجود در بیمارستان راحت باشد.


امگا


نکته مهم آخر آنکه صنایع مختلف به انواع مختلفی از یخ احتیاج دارند و دستگاه های یخساز صنعتی مخصوص آن ها وجود دارد. جالب است بدانید انواع مختلفی از یخ وجود دارند که هرکدام ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. همین تفاوت ها باعث می شود تا هرکدام در صنایع مشخصی به کار گرفته شوند. یخ‌های مکعبی شکل متداول‌ترین شکل یخ هستند که عموماً در موارد خانگی هم از آن‌ها استفاده می‌شوند. ولی به عنوان مثال دستگاه یخساز صنعتی می تواند یخِ پودری تولید کند،‌ این شکل (نوع) از برف عموماً در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارند. چراکه می توانند به حفظ و نگهداری مواد اولیه (مثلاً ماهی) کمک زیادی کنند. این یخ ها سطح تماس زیادی با ماده غذایی دارند و سریعاً دمای آن را پایین میاورند، علاوه بر این، از طریق انتقال رطوبت مانع از خشک شدن آن می شوند و بنابراین ماده غذایی مورد نظر برای مدت بیشتری تازه می‌ماند.

منابع:

منبع1 منبع2

منبع3

مقالات مرتبط

یخ ساز ایتالیایی  چیست
یخ ساز ایتالیایی چیست

تاریخ:1397/12/22

اطلاعاتی در مورد یخ ساز پودری
اطلاعاتی در مورد یخ ساز پودری

تاریخ:1397/12/22