میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا انواع مختلفی داشته و هرکدام ویژگی ها و کارکرد خاصی دارند. از انواع اسلایسرها و خلال کن ها گرفته، تا پوست کن ها، غذاسازها و دستگاه های خرد کن، همگی جزو خانواده تجهیزات آماده سازی غذا هستند. با توجه به تفاوت ماهیت و کارکرد هریک از این دستگاه ها، هنگام خرید هریک باید به عوامل مختلفی نیز توجه کرد. در قسمت مقالات مرتبط انواع مختلفی از تجهیزات آماده سازی غذا را معرفی کرده و نکات مهم هنگام خرید آن ها را متذکر خواهیم شد.

عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند.تجهیزات آماده سازی غذا در طی سال های اخیر کمک زیادی به صنایع غذایی کرده‌اند و مورد استقبال کسب و کارهای فعال در صنایع غذایی قرار گرفته اند. تجهیزات آماده سازی غذا نامی است که به انواع مختلفی از دستگاه ها، ابزارها و تجهیزات اطلاق می شود که همگی با هدف بهبود و تسریع فرآیند تولید محصولات غذایی ساخته شده اند. ناگفته نماند منظور از تجهیزات آماده سازی غذا عموماً تجهیزاتی است که در مقیاس صنعتی به کار گرفته می شوند. چراکه برای نام بردن از نمونه های ساده‌تر و خانگی آن ها عموماً به ذکر نام «لوازم خانگی» اکتفا می شود. عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند. همانطور که گفته شد، تجهیزات آماده سازی غذا شامل طیف مختلفی از دستگاه های مختلف می شوند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها، انواع هریک و ویژگی هایی خواهیم پرداخت که هنگام خرید باید به آن ها دقت کنید.در صنایع غذایی استفاده زیادی از دستگاه های اسلایر می شود. اسلایسرها انواع مختلفی دارند که کاربرد هریک می تواند متفاوت باشد. برای مثال می توان به دستگاه های کالباس بر اشاره کرد که نوعی اسلایسر هستند. مدل های مختلف دستگاه های اسلایسر ممکن است بسته به کارکرد اتوماتیک و یا دستی آن ها، و یا امکانات اضافی‌ای که ممکن است داشته باشند متفاوت باشد. برای مثال برخی از انواع اسلایسرها روی خود ترازو هم دارند تا سرعت انجام کار را تسریع کنند. هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا باید به مواردی از قبیل جنس بنده، قطر تیغه، امکانات جانبی، دستی و یا اتوماتیک بودن، قابلیت تنظیم ضخامت برش ها و جنس تیغه توجه کنید.


امگادستگاه های خردکن یکی دیگر از تجهیزات آماده سازی غذا هستند. وقتی قصد تولید و عرضه مواد غذایی در ابعاد و مقیاس صنعتی داشته باشید، خرد کردن سبزیجات و میوه‌جات بدون استفاده از دستگاه های صنعتی امری غیرممکن است. تنها با خرید یک دستگاه خردکن صنعتی به راحتی می توانید چندین برابر یک نیروی انسانی بازدهی داشته باشید. انواع سبزی خردکن ها، و همچنین دستگاه خلال کن جزو این دسته از محصولات هستند. برای مثال می توان به دستگاه محبوب و پرکاربرد خلال کن سیب زمینی اشاره کرد. هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا نیز باید به جنس بدنه، جنس تیغه ها، تنوع تیغه های برش، ظرفیت خروجی دستگاه (عموماً برحسب کیلوگرم در ساعت)، وزن دستگاه، سرعت چرخش تیغه و ... دقت کنید.


امگادستگاه های پوست گیر پیاز، پوست گیر سیب زمینی و پوست گیر سیر همگی عضو این گروه از تجهیزات آماده سازی غذا هستند. پوست گیری از مواد غذایی مستلزم صرف زمان زیادی است. بنابراین با استفاده از دستگاه های پوست گیر تا حد بسیار چشمگیری در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد. هنگام استفاده از این دستگاه ها تنها کافیست تا برای مثال سیب زمینی را داخل دستگاه ریخته و آن را روشن کنید. دستگاه به صورت خودکار آن ها را شسته و سپس پوست گیری می کند. توان خروجی دستگاه، گنجایش آن‌، جنس بدنه، امکانات جانبی (نظیر شستشو پیش و پس از پوست‌ گیری)، جنس تیغه،‌ وزن دستگاه، قابلیت خودشویی دستگاه و مدت زمان مورد نیاز برای این کار همگی جزو مواردی هستند که هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا باید با آن توجه شود.


امگااین دسته از تجهیزات آشپزخانه صنعتی شاید به تناوب انواع قبلی استفاده نشوند، ولی با استفاده از آن ها صرفه جویی بسیار زیادی در زمان خواهید کرد. یک دستگاه غذاساز می تواند کارهای متفاوتی انجام دهد. از چرخ و له کردن مواد غذایی گرفته، تا تکه کردن، یک دست کردن و مخلوط کردن آن ها. هنگام خرید این دستگاه حتماً باید به جنس تیغه، گنجایش ظرف، توان خروجی، جنس بدنه، نوعِ تیغه (این امر در نوع کارکرد دستگاه تاثیرگذار خواهد بود)، امکان تعویض و تنوع تیغه های موجود و همچنین شستشوی آسان دستگاه توجه کنید.


امگا


منبع 1 منبع 2 منبع 3 منبع 4 منبع 5

مقالات مرتبط

چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند
چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند

تاریخ:1397/12/22

هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم
هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم

تاریخ:1397/12/22