میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

اطلاعات مفید در مورد چرخ گوشت رومیزی

چرخ گوشت رومیزی

چرخ گوشت رومیزی را می‌توان هم برای مصارف خانگی و هم برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار داد. یک چرخ گوشت رومیزی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ برای پاسخ دادن به این سؤال باید بدانیم به صورت کلی چه مواردی در هر چرخ گوشتی رومیزی اهمیت بیشتری دارند. در ادامه به برخی از این موارد در قسمت مقالات مرتبط اشاره کرده ایم.

یکی از مهم‌ترین و شاید مهم‌ترین عنصری که هنگام خرید چرخ گوشت رومیزی باید به آن‌ دقت کرد، جنس تیغه‌ی آن است. در واقع همین تیغه است که تکه‌های گوشت را خُرد می کنند.چرخ گوشت رومیزی را تقریباً در تمام کسب و کارهایی که به نحوی با گوشت و یا ترکیبات گوشتی سروکار دارند خواهید یافت. چرخ گوشت عنوانی کلی است که به انواع وسیله‌هایی داده می شود که قطعات بزرگ تر گوشت را به قطعات ریزتر تبدیل می کند. ولی با نگاهی تخصصی تر، چرخ گوشت ها را می توان به دسته بندی های مختلفی تبدیل کرد. برای مثال، چرخ گوشت رومیزی، چرخه گوشت ایستاده، چرخ گوشت و مخلوط کن، چرخ گوشت یخچال‌دار و برخی مدل های دیگر از جمله انواع چرخ گوشت ها هستند.

در این بین چرخ گوشت رومیزی محصولی است استفاده خانگی بیشتری هم از آن‌ ها می شود و احتمالاً چرخ گوشت رومیزی را در منزل خود نیز دیده باشید. ولی سایر دسته بندی و مدل ها عموماً فقط استفاده‌ی صنعتی داشته و کاربردهای خاص و تخصصی خود را دارند. البته این نکته را هم باید مد نظر داشت که صرفِ رومیزی بودن یک چرخ گوشت آن را برای استفاده خانگی و در منزل مناسب نمی‌سازد. چراکه چرخ گوشت های خانگی و صنعتی تفاوت های زیادی با هم دارند.


امگا1.منبع انرژی دستگاه چیست؟!


اساسی‌ترین عامل تعیین کننده یک چرخ گوشت رومیزی منبع انرژی است. می‌خواهید یک چرخ گوشت برقی و یا دستی بخرید؟ این انتخاب تمام گزینه‌ها و امکانات را تغییر خواهد داد. البته این گزینه شاید دیگر چندان اهمیتی نداشته باشد چراکه امروزه عموماً از چرخ گوشت رومیزی برقی استفاده می‌کنند و از مدل دستی دیگر استقبال نمی‌شود. به‌هرحال شاید خرید چرخ گوشت رومیزی دستی چندان متداول نباشد، ولی اگر استفاده زیادی از چرخ گوشت خود نمی‌کنید و قیمت و جاگیر نبودن دستگاه برایتان اهمیت دارد،‌ چرخ گوشت رومیزی دستی هم گزینه‌ی بدی نیست.


امگا


2.دوام مهم‌ترین چیز است


همانند تمام وسایل دیگری که می‌خرید، حتماً انتظار دارید که چرخ گوشت رومیزی هم تا حد امکان برای شما کار کند و نیازی به تعویض آن نداشته باشید. البته این موضوع به میزان استفاده شما هم بستگی خواهد داشت. خیلی از چرخ گوشت های رومیزی بدنه پلاستیکی دارند که برای استفاده معمولی مناسب هستند. ولی اگر استفاده‌ی شما بیشتر است و یا اینکه برای مقاصد صنعتی قصد استفاده از چرخ گوشت رومیزی را دارید، حتماً مدلی تهیه کنید که بدنه آن از جنس آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ باشد. این مدل‌ها دوام خیلی بیشتری خواهند داشت. البته ناگفته نماند که چرخ گوشت هایی که بدنه پلاستیکی دارند هم برخی از اجزا داخلی آن‌ها فلزی است و قسمت‌های پلاستیکی عموماً محدود به بدنه بیرونی هستند.


امگا


3.جنس تیغه مهم‌ترین عامل است!


یکی از مهم‌ترین و شاید مهم‌ترین عنصری که هنگام خرید چرخ گوشت رومیزی باید به آن‌ دقت کرد، جنس تیغه‌ی آن است. در واقع همین تیغه است که تکه‌های گوشت را خُرد می کنند. بنابراین حتماً می‌توانید حدس بزنید که اگر تیغه وجود نداشته باشد و یا اینکه تیغه کیفیت لازم را نداشته باشد چه اتفاقی ممکن است بیفتد. هنگام خرید چرخ گوشت رومیزی همیشه در خاطر داشته باشید که جنس تیغه حتماً باید از استیل ضد زنگ (استنلس استیل) باشد. چراکه این نوع تیغه‌ها خیلی قابل اعتماد و قوی هستند و در طول زمان می‌توانند لبه‌های خود را تیز حفظ کنند. همان‌طور که از نام آن پیداست، این تیغه ها زنگ نمی زنند، بنابراین خیلی دیرتر کُند می شوند و بهداشت آن‌ها هم خیلی بهتر حفظ می‌شود. چراکه وقتی فلز زنگ می‌زند، هم تمیز کردن آن بسیار دشوار است، هم آنکه این زنگ می‌تواند به غذا منتقل شود.


امگا


4.اهمیت تمیزی و قابلیت تمیز شدن را فراموش نکنید


بعد از چند ساعت کار در آشپزخانه، هیچ‌کس حوصله تمیز کردن وسایل را ندارد، ولی با این حال حفظ پاکیزگی و تمیز کردن هرگونه وسایلی که با غذا سروکار دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر در مورد چرخ گوشت اهمیت ویژه‌ای دارد، چراکه باید تمیز کردن آن‌ها باید با دقت بالایی انجام شود. از آنجایی که هنگام استفاده از چرخ گوشت رومیزی سروکار شما با گوشت خام است، حتی اگر ذره‌ای هم تمیز نشده باقی بماند می‌تواند منجر به کپک زدن و اشاعه آلودگی شود. از این حیث هم استفاده از استیل ضد زنگ گزینه‌ای عالی است، چراکه خیلی راحت تمیز می‌شوند. برخی از چرخ گوشت ها به راحتی اجزایشان جدا شده و می توان آن‌ها را داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

منابع:

منبع1 منبع2

مقالات مرتبط

چرخ گوشت صنعتی چیست
چرخ گوشت صنعتی چیست

تاریخ:1397/12/22

مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا
مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا

تاریخ:1397/12/22