میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل طیف گسترده ای وسایل مختلفی می شود که در صنایع غذایی به کار گرفته می شوند. به صورت جزئی‌تر، تجهیزات آشپزخانه صنعتی را می توان شامل انواع تجهیزات آماده سازی گوشت، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات بسته بندی مواد غذایی و همچنین تجهیزات نگهداری مواد غذایی و ... دانست.

قطعا تجهیزات آشپزخانه صنعتی با آشپزخانه های معمولی در کافه های کوچک و یا حتی تجهیزات موجود در آشپزخانه منازل تفاوت قابل توجهی دارند. هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بهتر است به غذاهایی که می خواهید تهیه و سرو کنید توجه نمایید و تمام تجهیزات آشپزخانه صنعتی را با توجه به آن خریداری نمایید. برای اداره یک رستوران موفق خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. بدین معناست که برای آشپزخانه های صنعتی خود نه تنها باید تجهیزات را خریداری نمایید که نیازهای شما را رفع کنند بلکه همچنین باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی به طور کلی ممکن است شامل یخچال، ظروف آشپزی و پارچه های مورد نیاز، اجاق گاز و همچنین قفسه ها باشند.

لیست کامل از تجهیزات آشپزخانه صنعتی:

بازار تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا رستوران ها بسیار بزرگ است. به طور کلی تخمین زده شده است که تا سال 2025 ارزش تقریبی این تجهیزات به 112 میلیارد دلار برسد. رستوران های بزرگ برای موفق شدن به بهترین تجهیزات نیاز خواهند داشت. به همین دلیل است که هزینه های هنگفت را برای خرید این تجهیزات پرداخت می کنند. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی افراد را قادر می سازد تا غذاها را به راحتی تهیه کرده، به فروش برسانند و یا آن ها را ذخیره کنند. آن ها می توانند از طریق خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی موفقیت خود را تا حد زیادی تضمین کنند.

اگر قصد خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برای رستوران های خود دارید، این مقاله می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. در این مقاله لیستی از این تجهیزات آشپزخانه صنعتی که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی ضروری برای رستوران ها:

اگر قصد دارید یک رستوران راه اندازی کنید، خرید تجهیزات اولین کاری است که باید در این زمینه انجام دهید. با استفاده از این تجهیزات که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید هر نوع غذایی که بخواهید را تهیه کنید.

یخچال صنعتی:

یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای حفظ تازگی غذا برای طولانی مدت یخچال صنعتی می باشد. خرید یک یخچال صنعتی با کیفیت عالی یکی از کارهای ضروری و مهمی است که باید انجام دهید. این یخچال ها مواد غذایی شما را در برابر فاسد شدن حفظ می کند و طول عمر مواد غذایی شما را افزایش می دهد. این یخچال ها همچنین باعث صرفه جویی تا حد زیاد در هزینه های شما خواهند شد. به این دلیل است که یخچال های صنعتی یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد.

ظروف و پارچه های مخصوص آشپزی:

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که ممکن است همچنین به آن نیاز داشته باشید خرید وسایل و ظروف آشپزی می باشد. این آیتم های ضروری را می توان به سرعت خریداری کرد از این رو مهم است که لیستی از وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز را تهیه کرده و مطمئن شوید که تمام مواردی که به آن ها نیاز دارید تا در این لیست وارد کرده اید.

اجاق گاز:

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی اجاق گاز می باشد. هر رستورانی همچنین به یک اجاق گاز نیاز دارد. اجاق های از زیر دسته تجهیزات آشپزخانه صنعتی ممکن است مخصوص پیتزاها و یا غذاهای دیگر باشند.

آشپزخانه قلب رستوران شماست، پس به علت اینکه رفت و امد به این مکان زیاد است باید به گونه ای باشد که تمیزی و بهداشت رعایت شود، همچنین از به ریختگی و شلوغی نیز اثری وجود نداشته باشد. تجهیزات آشپزخانه صنعتی این امکان را فراهم می کند که آشپزخانه شما مرتب به نظر آید و تمامی وسایل در دسترس شما قرار گیرد. شما می توانید با خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی گامی مهم و نو هم در پیشرفت کسب و کار خود برداشته و هم در رفاه حال کارکنان آشپزخانه خود را با این استفاده از این نوع تجهیزات فراهم کنید. استفاده از این نوع تجهیزات موجب صرفه جویی در زمان های شلوغ است بلکه باعث کاهش ضایعات و جلوگیری از حوادث نیز می شود.

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط

چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند
چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند

تاریخ:1397/12/22

امروزه شاهد بکارگیری تکنولوژی در تمامی عرصه‌ ها هستیم و کسب و کارهای مختلف نیز تلاش می کنند خدمات و محصولات ارائه شده توسط خود را با استفاده از دست آوردهای تکنولوژیکی بهبود ببخشند.

اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا
اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا

تاریخ:1398/5/12

عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند.

هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم
هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم

تاریخ:1397/12/22

در این میان باید توجه داشته باشید تا قابِ دستگاه ها کاملاً محفوظ باشد. در تجهیزاتی مانند چرخ گوشت ها، اسلایسرها و به صورت کلی دستگاه هایی که تیغه های برنده دارند، تیغه ها باید کاملا پوشیده بوده و امکان برخورد دست انسان با آن‌ها حداقل باشد.