میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

دستگاه اره استخوان بر امگا

تفاوت اره استخوان بر امگا رومیزی و پایه دار تنها محدود به مسائل ظاهری نمی شود.


اره استخوان بر امگا

اره استخوان بر امگا از آن دست وسایلی است که عموماً فقط کاربرد صنعتی داشته و استفاده خانگی از آن چندان متداول نیست. بر خلاف اره استخوان بر، خیلی از محصولات مورد استفاده در صنایع غذایی، هم در صنایع و هم در خانه ها مشترکاً استفاده می شوند و تفاوت انواع خانگی و صنعتی آن ها در میزان توان تولید، قدرت دستگاه و اندازه‌ی آن است. اره استخوان بر امگا یکی از بهترین مدل های موجود در میان انواع اره های استخوان بر موجود در بازار است. این دستگاه توسط شرکت ایتالیایی نام‌آشنا و معتبر امگا لا مینروا تولید می شود. اره استخوان بر امگا همانند سایر محصولات این شرکت با بالاترین استانداردها ساخته شده و در مدل های مختلفی عرضه می شوند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند.


امگا


همان‌طور که از نام اره استخوان بر امگا هم می توان حدس زد، این دستگاه مخصوص برش تکه های استخوان است. ولی به صورت کلی اره استخوان بر امگا یکی از انواع تجهیزات آماده سازی مواد غذایی است که برای بریدن گوشت های یخ زده و یا تکه های استخوان به کار گرفته می شود. به عبارت دیگر، علاوه بر بریدن تکه های استخوان، از اره استخوان بر امگا برای قطعه قطعه کردن تکه های بزرگ گوشت یخ زده هم می توان استفاده کرد. معمولاً از این دستگاه ها برای قطعه کردن گوشت دام و طیور استفاده می شود، ولی برای برش دادن برخی ماهی های بزرگ جثه هم می توان از اره استخوان بر امگا استفاده کرد. بنابراین، همان‌طور که احتمالاً‌ خودتان هم حدس زده باشید، اره استخوان بر امگا می تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب در هتل ها، رستوران ها، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، کارخانجات تولیدی گوشت و همچنین قصابی ها مورد استفاده قرار بگیرد.


امگا


انواع مختلف دستگاه اره استخوان بر امگا

انواع اره استخوان بر امگا را می توان در دو نوع کلی رومیزی و پایه دار جای داد. انواع رومیزی همان‌طور از نامشان نیز پیداست، خود پایه‌ای جداگانه نداشته و باید روز سطح صاف دیگری قرار بگیرند. بنابراین اگر در محیط کاری خود محدودیت خاصی دارید، استفاده از اره استخوان بر امگا رومیزی می تواند برای شما مفید باشد. از سوی دیگر، در انتخاب مکان مناسب برای نصب اره استخوان بر امگا پایه دار دست شما بازتر خواهد بود.

تفاوت اره استخوان بر امگا رومیزی و پایه دار تنها محدود به مسائل ظاهری نمی شود. اره استخوان بر امگا مدل پایه دار عموماً قدرت و کارایی بیشتری دارد. برای مثال در این مدل از اره های استخوان بر، طول تیغه، قدرت برش، عمق برش، سرعت برش، ارتفاع برش و همچنین اندازه‌ی سینی دستگاه بزرگ از انواع رومیزی است. بنابراین،‌ بسته به نوع و میزان مصرف احتمالی خود، می توانید بین یکی از این دو مدل را انتخاب کنید.


امگا


برخی از ویژگی های اره استخوان بر امگا

• سینی کار بزرگ و و دارای ارتفاع کافی

• سطوح کاملاً صاف که تمیز کردن آن ها کاملاً‌ آسان خواهد بود و جای لگه روی آن ها باقی نمی ماند.

• جنس قره قره‌ ها و تسمه‌ی به‌کار رفته در اره استخوان بر امگا از استیل ضد زنگ است که طول عمر و مقاومت بسیار بالایی دارند.

• بدنه‌ی دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته شده تا هم ضد زنگ باشد و هم آنکه به راحتی بتوان آن را تمیز کرد.

• دارای محفظه ای مخصوص جمع کردن ضایعات گوشت

• اجزاء مختلف دستگاه به راحتی باز شده و می توان آن ها را جدا کرد. این امر مزیت بزرگی برای شستشوی دستگاه شمرده می شود.

• موتور دستگاه دارای تهویه پرسرعت است تا بر اثر استفاده زیاد آسیبی نبیند.

• دستگاهی کاملاً ایمن و دارای دکمه‌ی ایست اضطراری

• برخی از مدل ها دارای سینی های ثابت و برخی دارای سینی متحرک هستند. استفاده از مدل های با سینی متحرک هم آسان تر بوده و هم آنکه امنیت بالاتری دارد.

این هشدارها را هنگام استفاده از اره استخوان بر امگا جدی بگیرید

• در مواقعی که قصد استفاده از دستگاه را ندارید، هرگز آن را روشن باقی نگذارید.

• حتماً به صورت مرتبط و متناوب بخش های مختلف دستگاه را تمیز کنید.

• زمانی که اره استخوان بر امگا روشن است، هرگز دست های خود را به تیغه نزدیک نکنید.

منبع 1 منبع 2 منبع 3 منبع 4