میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

نکاتی در مورد خلال کن سبزیجات میوه

انواع مختلف دستگاه های خلال کن سبزیجات میوه تبدیل به جزئی جدانشدنی از هر آشپزخانه خانگی و یا صنعتی شده اند. خلال کن سبزیجات میوه

استفاده از خلال کن سبزیجات میوه سرعت و دقت عملکرد شما را بسیار بالاتر خواهد برد و مزایای مختلف دیگری نیز به همراه دارد. در ادامه این متن به ارائه چند نکته کاربردی برای تهیه دستگاه خلال کن سبزیجات میوه پرداخته ایم.

با پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی در طی دهه های گذشته، شاید ظهور ابزارهای خاص برای انجام حتی کوچک ترین فعالیت های روزانه هستیم. بسیاری از فعالیت هایی که در گذشته باید به صورت دستی انجام می شدند،‌ امروز به راحتی هرچه تمام تر و با استفاده از دستگاه های مختلف انجام می شوند. دستگاه خلال کن سبزیجات میوه یکی از همین موارد است که امر پیش پردازش غذا را تا حد بسیار زیادی آسان کرده است. البته آسان شدن کارها تنها مزیت استفاده از خلال کن سبزیجات میوه نیست، بلکه محصول نهایی نیز بسیار با کیفیت تر از پیش خواهد بود. در این مطلب به ارائه چند توصیه و راهنمایی جهت خرید خلال کن سبزیجات میوه خواهیم پرداخت تا خرید خود را با خیال راحت تری انجام دهید.

مزایای استفاده از خلال کن سبزیجات میوه

اگر تا به حال در مورد تهیه خلال کن سبزیجات میوه مصمم نیستید، بهتر از برخی از مزایای استفاده از آن را به شما معرفی کنیم.


امگا


صرفه جویی در زمان:‌ استفاده از خلال کن سبزیجات میوه می تواند مدت زمان حضور شما در آشپزخانه را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دهد. بنابراین فرصت بیشتری برای گذراندن در میان خانواده و یا برای استراحت کردن خواهید داشت.

کاهش ضایعات: تنها کافیست یک مرتبه از خلال کن سبزیجات میوه استفاده کنید تا متوجه شوید نتیجه نهایی چقدر بیشتر از زمانی خواهد بود که به صورت دستی آن ها را خلال می کردید. با استفاده از دستگاه خلال کن سبزیجات میوه میزان ضایعات تقریباً نزدیک به صفر خواهد بود.

خلاقیت و طراحی بهتر: استفاده از دستگاه خلال کن سبزیجات میوه این امکان را نیز به شما می دهد که تنها با تعویض تیغه های دستگاه، تکه های خلال خود را در شکل و طراحی های مختلف دریافت کنید. این امر به ظاهر و طراحی سالاد و یا غذای شما خواهد افزود. تصور می کنید انجام چنین کاری بدون استفاده از این ابزار برایتان ممکن بود و یا اینکه چه مقدار زمان نیاز داشت؟

افزایش سلامت شما: تجربه ثابت کرده است که در صورت استفاده از دستگاه خلال کن سبزیجات میوه و خلال کردن آسان‌تر آن ها، حضور این مواد غذایی در وعده های شما بیشتر خواهند شد. توضیح در مورد سلامت و مزایای پزشکی استفاده از میوه و سبزیجات در حوصله این بحث نیست، ولی این امر بر کسی نیز پوشیده نیست.

خلال کردن کاملاً یکدست: اگر قصد داشته باشید بدون استفاده از هیچ ابزاری میوه و سبزیجات را خلال کنید، انجام این کار به صورت کاملاً یکدست تقریباً غیرممکن است. این در حالی است که یک دستگاه خلال کن سبزیجات میوه به راحتی هرچه تمام‌تر، تمام قطعات را به صورت کاملاً یکدست برای شما خلال می کند.

هنگام خرید دستگاه خلال کن سبزیجات میوه به چه مواردی توجه کنیم

بهداشت موضوع مهمی است: از آنجا که این دستگاه در تماس مستقیم با مواد غذایی قرار دارد، رعایت اصول بهداشتی در آن بسیار مهم است. علاوه بر این، ممکن است تکه های میوه و سبزیجات در میان دستگاه باقی بماند و سریعاً فاسد شود. بنابراین، نگهداری و شستشو دستگاه خلال کن سبزیجات میوه امری بسیار مهم است. از همین جهت، هنگام خرید این دستگاه دقت کنید که آیا امکان شستشوی آن در ماشین ظرف‌شویی وجود دارد؟

جنس بدنه دستگاه: این مورد نیز ارتباط مستقیمی با بهداشت غذایی خواهد داشت. همانطور که پیش تر بیان شد مواد غذایی در تماس مستقیم با این دستگاه هستند. بنابراین، جنس بدنه دستگاه اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند. جنس بدنه دستگاه خلال کن سبزیجات میوه باید ضدزنگ باشد. چراکه زنگ و خوردگی به راحتی به غذا منتقل می شود و کیفیت آن را کاهش می دهد.

دستگاه یک و یا چند منظوره: عموم دستگاه های خلال کن سبزیجات میوه تیغه های مختلفی همراه خود دارند که کارهای مختلفی انجام می دهند (برای مثال خلال کردن، ربان کردن، اسلایس کردن). بنابراین، این نکته را نیز هنگام خرید در نظر داشته باشید که دستگاه مورد نظر چند منظوره است یا خیر.

دستگاه برقی و یا دستی: اگرچه امروزه استفاده از مدل های دستی چندان متداول نیست، ولی این مدل ها از نظر قیمتی بسیار به صرفه هستند و با قیمت ناچیزی می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید. از سوی دیگر، خلال کن سبزیجات میوه برقی کار را بسیار آسان و سریع تر انجام می دهد. این تفاوت را نیز در نظر داشته باشید که مدل های برقی عموماً از نظر اندازه بزرگتر بوده و تنوع تیغه های بُرش کمتری نیز دارند.

منبع1

منبع2