میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم

در این میان باید توجه داشته باشید تا قابِ دستگاه ها کاملاً محفوظ باشد. در تجهیزاتی مانند چرخ گوشت ها، اسلایسرها و به صورت کلی دستگاه هایی که تیغه های برنده دارند، تیغه ها باید کاملا پوشیده بوده و امکان برخورد دست انسان با آن‌ها حداقل باشد.


تجهیزات رستوران و فست فود

تجهیزات رستوران و فست فود از آن دسته وسایلی نیستند که متداولاً تعویض شده و یا به روز شوند. اصولاً‌ تجهیزات رستوران و فست فود جزو تجهیزات صنعتی مورد استفاده در صنایع غذایی هستند. عموم خریداران تجهیزات رستوران و فست فود انتظار دارند که این وسایل برای سالیان سال برای آن‌ها کار کرده و احتیاجی به تعویض آن نداشته باشند. از سوی دیگر،‌ کیفیت تجهیزات رستوران و فست فود خریداری شده، تاثیر مستقیمی بر کیفیت کلی محصول و یا خدمت ارائه شده توسط شما خواهد داشت. بنابراین، با خرید تجهیزات رستوران و فست فود مناسب و با کیفیت،‌ در واقع کیفیت محصولات خود را هم تا حدی تضمین خواهید کرد. در ادامه‌ی این متن قصد داریم برخی نکات ضروری‌ای را به شما معرفی کنیم که آن‌ها را همیشه باید هنگام انتخاب و خرید تجهیزات رستوران و فست فود مد نظر داشته باشید.


امگا


ملاحظات بهداشتی هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود

رعایت مسائل بهداشتی اهمیت بسیار بالایی دارد، چراکه نه تنها در کیفیت محصول، بلکه به صورت متغیری مستقل در رضایتمندی مشتری هم تاثیرگذار خواهند بود. علاوه بر این، سازمان‌های نظارتی در قبال مراکز غذارسان، رستوران‌ها و شرکت های تولید کننده مواد غذایی دستورالعمل و سخت‌گیری های ویژه ای دارند و تخطی از آن‌ها حتی ممکن است به تعلیق فعالیت شما منجر شود. هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود دقت داشته باشید که بخش های مختلف آن‌ها قابل شستشو باشند. قابلیت شستشو یک ویژگی مهم در تمام تجهیزات رستوران و فست فود است. علاوه بر این،‌ جنس بدنه و قسمت هایی که تجهیزات که در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند حتماً باید ضد زنگ باشد.چرا در غیر این، زنگ فلز می تواند به مواد غذایی منتقل شود.


امگا


ملاحظات ایمنی هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود

تمایز اصلی کالاهای خانگی با تجهیزات صنعتی، در اندازه، قدرت و توان آن‌ها است. بنابراین، در صورت عدم رعایت ملاحظات ایمنی، خطرات تجهیزات صنعتی هم می تواند بیشتر و آسیب های احتمالی ناشی از آن‌ها هم شدیدتر باشد. بنابراین، هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود حتماً نکات ایمنی را باید در نظر داشته باشید. در این میان باید توجه داشته باشید تا قابِ دستگاه ها کاملاً محفوظ باشد. در تجهیزاتی مانند چرخ گوشت ها، اسلایسرها و به صورت کلی دستگاه هایی که تیغه های برنده دارند، تیغه ها باید کاملا پوشیده بوده و امکان برخورد دست انسان با آن‌ها حداقل باشد.


امگا


ظرفیت خروجی تجهیزات رستوران و فست فود

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید آن را در نظر داشته باشید و تاثیر زیادی هم در مخارج شما خواهد داشت،‌ ظرفیت خروجی یا همان ظرفیت تولید دستگاه است. به صورت کلی ظرفیت تولید یکی از مولفه های تاثیرگذار در تنوع مدل های تجهیزات رستوران و فست فود است. با شناخت و درک دقیق کسب و کار و بازار خود، و همچنین شناخت بازار هدف مورد نظر و یا اهداف آتی کسب و کار، دستگاهی را انتخاب کنید که ظرفیت تولید آن با نیازهای شما مطابق باشد. در صورت خرید تجهیزات رستوران و فست فود با ظرفیت تولید کم، در آینده احتمالاً مجبور به تقبل هزینه‌ی خرید مجدد آن خواهید شد. از سوی دیگر، در صورتی که مدل هایی با ظرفیت بالا انتخاب کنید، در واقع هزینه‌ای اضافی پرداخت کرده اید که از آن هیچ استفاده‌ای نمی کنید.


امگا


امکانات جانبی تجهیزات رستوران و فست فود

یکی از مسائلی که می تواند در بین مدل های مختلف این تجهیزات ایجاد مزیت کند، همین امکانات جانبی هستند. برای مثال برخی از انواع دستگاه های پوست گیر سیب زمینی، می توانند سیب زمینی ها را در ابتدا شسته و سپس پوست گیری کنند. یا مدل خاصی از انواع دستگاه های اسلایسر، همراه خود ترازو هم دارد. با بررسی دقیق و شناخت محصولات، می توانید آن‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین مزیت را برای شما به همراه دارند. از سوی دیگر، می توانید با توجه به نیازهای خود و با در نظر گرفتن مزایای مدل های مختلف، بهترین و مناسب ترین مدل را انتخاب کرده تا دقیقاً به همان اندازه‌ای هزینه کرده باشید که نیاز دارید.

<Br>

امگا

<Br>

منبع 1 منبع 2 منبع 3 منبع 4

مقالات مرتبط

چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند
چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند

تاریخ:1397/12/22

اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا
اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا

تاریخ:1397/12/22