میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

پوست گیر پیاز صنعتی چیست

پوست گیر پیاز صنعتی

پوست گیر پیاز صنعتی کار سخت و زمان بر پوست گیری پیازها را بسیار آسان کرده است. با استفاده از دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی شما تنها کافی است حجم پیاز مورد نیازتان را وارد دستگاه کرده و آن را روشن کنید تا دستگاه به صورت خودکار ابتدا پیازهای داخل محفظه را بشورد،‌ آن ها را خشک کند و سپس پوست گیری کرده و به شما تحویل دهد!

اگر از مدل های تیغه دار مد نظر شما است، جنس تیغه‌ی دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتماً سعی کنید دستگاه شما تیغه هایی از جنس استیل ضد زنگ داشته باشد.پوست گیر پیاز صنعتی از جمله تجهیزات صنعتی مورد استفاده در صنایع غذایی است. همان‌طور که از نام پوست گیر پیاز صنعتی هم کاملاً مشخص است، این دستگاه مخصوص پوست گیری پیاز در حجم و مقیاس بالا است. البته استفاده از تجهیزات صنعتی اصولاً به این دلیل انجام می شود که فرآیندهایی که باید مکرراً تکرار شوند و زمان‌بر هم هستند را بتوان به آسانی مدیریت کرد. از پوست گیر پیاز صنعتی می توان در رستوران ها، مراکز تهیه و توزیع غذا، کبابی ها، سوپرمارکت ها و یا فروشگاه های بزرگ استفاده کرد و فرآیند نسبتاً‌ سخت و زمان‌بر پوست گیری پیاز را تا حد چشمگیری کاهش داد.پوست گیر پیاز صنعتی دستگاهی نسبتاً ساده است که به صورت خیلی خلاصه از یک محفظه برای قرار دادن پیاز در آنها، یک دریچه و یک تیغه تشکیل شده است. البته برخی از مدل‌های پوست گیر پیاز صنعتی با استفاده از پرتاب باد این کار را انجام می‌دهند و برخی هم با استفاده از تیغه‌هایی که درون آن ها تعبیه شده پیاز را پوست گیری می کنند. توضیح در مورد سازوکار عملکرد پوست گیر پیاز صنعتی از حوصله‌ی این مطلب خارج است، ولی به صورت خلاصه می توان گفت که تنها کافی است پیاز ها را در داخل محفظه قرار دهید و دستگاه را روشن کنید تا پیازهای پوست شده را از دریچه‌ی خروجی خود به شما تحویل دهد.

مدل‌های مختلف دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی احتمالاً از لحاظ گنجایش این محفظه و یا از لحاظ توان پردازش دستگاه با هم متفاوت هستند. برای مثال هرچه دستگاه شما قوی‌تر باشد، حجم پیاز بیشتری را در یک ساعت می تواند پوست گیری کند. بنابراین انتخاب بین مدل های مختلف پوست گیر پیاز صنعتی که البته چندان زیاد هم نیستند، به میزان کارکرد و مصرف شما بستگی خواهد داشت. برای مثال یکی از محبوب ترین مدل های دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی محصول شرکت امگا ایتالیا است که محفظه‌ي آن گنجایش 8 کیلوگرم پیاز دارد و در هر ساعت می‌ تواند تا 240 کیلوگرم پیاز را پوست گیری کند.


امگا


مهم‌ترین مسئله که هنگام خرید پوست گیر پیاز صنعتی باید به آن توجه کنید، جنس و کیفیت ساخت آن است. جنس بدنه دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی باید حتماً از فلزهایی مثل آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ باشد که به راحتی قابل شستشو باشند، چراکه رعایت اصول بهداشتی در صنایع غذایی جزو مهم‌ ترین موارد است. علاوه بر این، این دو فقط مقاومت و دوام بالایی نیز دارند و دستگاه طول عمر بیشتری خواهد داشت. اگر از مدل های تیغه دار مد نظر شما است، جنس تیغه‌ی دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتماً سعی کنید دستگاه شما تیغه هایی از جنس استیل ضد زنگ داشته باشد. این نوع تیغه ها همان‌طور که از نامشان پیداست زنگ نمی زنند و خیلی هم دیرتر کند می شوند و همچنین برخورد مواد غذایی با آن‌ها هیچ ایرادی ندارد.مزیت اول استفاده از پوست گیر پیاز صنعتی افزایش چشمگیر سرعت عملکرد شما است. با استفاده از این دستگاه فرآیندهایی که انجام انجام آن ها به چندین ساعت زمان احتیاج داشت را تنها در عرض چند دقیقه انجام خواهید داد.

رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از دیگر مزایای استفاده از پوست گیر پیاز صنعتی است. عمل پوست گیری بدون دخالت انسان انجام می شود و بنابراین کمترین احتمال بروز هرگونه آسیب جسمی وجود دارد. علاوه بر این، تنها کافیست دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی را بعد از هر استفاده به خوبی بشویید تا دیگر هیچ نگرانی از بابت دغدغه‌های بهداشتی نداشته باشید.

دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی در ابتدا پیازهای داخل محفظه را شسته، آن ها را خشک کرده و سپس پوست گیری می کند. بنابراین دیگر احتیاج به هیچ کار دیگری نخواهید داشت.

تیغه‌های دستگاه پوست گیر پیاز صنعتی قابل تنظیم است و از این طریق به راحتی می توانید عمق پوست گیری را مشخص کنید. بنابراین اگر فقط دارید تنها لایه ای نازک از روی پیاز برداشته شود، کافی است کمی تیغه را دست‌کاری کنید. برخی از مدل ها نیز با استفاده از جریان سریع هوا عمل پوست گیری را انجام می دهند و در آن‌‌ها هم تنها باید میزان پوست گیری را از طریق قدرت جریان انتخاب کنید.

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4

مقالات مرتبط

پوست گیر صنعتی سیب زمینی چه کاربردی دارد
پوست گیر صنعتی سیب زمینی چه کاربردی دارد

تاریخ:1397/12/22