میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

چرا به دستگاه میکسر گوشت احتیاج خواهیم داشت

دستگاه میکسر گوشت

دستگاه میکسر گوشت به منظور مخلوط کردن انواع گوشت با سایر مواد غذایی (مانند ادویه‌جات) استفاده می شود. استفاده از دستگاه میکسر گوشت در شرکت های تولید کننده فرآورده های گوشتی مانند تولیدی سوسیس و کالباس و یا رستوران های بزرگ بسیار متداول است. در قسمت مقالات مرتبط به بررسی کارکردهای دستگاه میکسر گوشت و نکاتی می‌ پردازیم که هنگام خرید این دستگاه باید آن ها مدنظر داشته باشید.

استفاده از دستگاه میکسر گوشت عموماً مورد توجه شرکت هایی است که حجم فعالیت و تولید بالایی دارند. دستگاه میکسر گوشت یکی انواع از تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. به صورت بسیار خلاصه، کارکرد اصلی دستگاه میکسر گوشت را می توان مخلوط کردن گوشت با سایر مواد دلبخواه شما دانست. نکته ای که به عنوان یک مصرف کننده باید در نظر داشته باشید،‌ تفاوت بین دستگاه میکسر گوشت و دستگاه چرخ گوشت است. از دستگاه چرخ گوشت برای خرد و چرخ کردن قطعات گوشتی استفاده می شود، ولی چرخ گوشت برای مخلوط کردن گوشت با سایر مواد غذایی کمکی به شما نخواهد کرد. از سوی دیگر، عملکرد اصلی دستگاه میکسر گوشت مخلوط کردن گوشت چرخ کرده با سایر مواد غذایی و به خصوص ادویه جات است.


امگا


همانطور که پیش‌تر بیان شد، استفاده از دستگاه میکسر گوشت عموماً مورد توجه شرکت هایی است که حجم فعالیت و تولید بالایی دارند. برای مثال می توان به کسب و کارهای فعال در زمینه صنایع غذایی، رستوران های بزرگ، تولیدی های فرآورده های گوشتی و ... اشاره کرد. استفاده از دستگاه میکسر گوشت برای مصارف خانگی چندان متداول نیست، چراکه مخلوط کردن گوشت با ادویه جات در مقیاس مصرف خانگی، کار چندان دشواری نیست و احتیاجی به ابزار خاصی ندارد. این کار را با کمی به هم زدن گوشت و ادویه های مورد نظر با دست و یا به هر ابزار خانگی دیگری به راحتی می توان انجام داد. شرکت های فعال در صنایع غذایی باید حجم های بسیار چشمگیری از گوشت را با ادویه جات و همچنین مواد غذایی دیگر ترکیب کنند. برای مثال می توانید یک کارخانه تولید سوسیس و یا همبرگر را در نظر بگیرید. در چنین کارخانه‌ای، ترکیب گوشت با ادویه‌جات مورد نظر بدون استفاده از دستگاه میکسر گوشت امری محال به نظر می رسد. در صورت عدم استفاده از دستگاه میکسر گوشت، این کسب و کارها باید از نیروی انسانی متعددی استفاده کنند و همچنین متحمل هزینه های زیادی خواهند شد. ولی در پایان، شاید همچنان کیفیت کار آن ها به خوبی یک دستگاه میکسر گوشت نباشد.


امگا


حداکثر ظرفیت مخزن دستگاه؛ ‌ یکی از تفاوت های اصلی در مدل های مختلف دستگاه میکسر گوشت در گنجایش آن ها است. هنگام خرید دستگاه میکسر گوشت به این موضوع توجه زیادی کنید، چراکه نه تنها تاثیر زیادی در هزینه پرداختی خواهد داشت، بلکه در کیفیت کار هم تاثیرگذار خواهد بود. ظرفیت این دستگاه ها از حدود 30 لیتر تا نزدیک به 200 لیتر متغیر خواهد بود.

تعداد تیغه های دستگاه میکسر گوشت؛ یکی دیگر از عواملی که هنگام خرید دستگاه میکسر گوشت باید به آن توجه کنید، تعداد تیغه های دستگاه است. این امر به خصوص در صورتی که گنجایش دستگاه شما بالا باشد اهمیت بیشتری خواهد داشت. عموم دستگاه ها 2 تیغه دارند، ولی بعضی مدل هایی که مخزن کوچک‌تری دارند، تنها یک تیغه دارند.


امگا


جنس بدنه دستگاه؛ جنس بنده دستگاه میکسر گوشت از اهمیت فوق العاده‌ای برخورد است. از آنجایی که گوشت در تماس مستقیم با بدنه‌ی این دستگاه است، ملاحظات بهداشتی حتماً باید در ساخت و نگهداری از دستگاه میکسر گوشت رعایت شود. از این روی، توصیه می شود دستگاهی را خریداری کنید که بدنه‌ آن از جنس آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ باشد. این دو فلز مقاومت بالایی داشته و زنگ نمی زنند. علاوه بر این، شستشوی آن ها نیز بسیار آسان است. این دو مورد باعث می شود تا حفظ و رعایت نکات بهداشتی در آن ها آسان بوده و استفاده از آن ها برای مصارفی که محصولات غذایی در تماس مستقیم با فلز هستند مناسب باشد.

قابلیت جدا شدن تیغه ها؛ گوشت سریعاً فاسد می شود و کیفیت خود را از دست می دهد. بنابراین شستشوی مرتبط دستگاه میکسر گوشت امری الزامی است. تیغه های این دستگاه بیشترین تماس را با گوشت دارند و حتماً پس از هر مرتبه استفاده باید شسته شوند. بنابراین هنگام خرید دستگاه میکسر گوشت دقت کنید که تیغه های آن به راحتی از دستگاه جدا شوند.

• البته به نکات مهم دیگری از جمله مدت و کیفیت خدمات پس از فروش، چرخ‌دار بودن دستگاه، حرکت برقی و یا دستی تیغه ها و وزن دستگاه هم حتماً دقت داشته باشید.

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4