میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

چرخ گوشت صنعتی چیست

چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی انواع مختلفی دارد. از مدل‌های دارای مخلوط‌کن گرفته، تا مدل‌های ساده رومیزی، مدل‌های پایه‌دار که روی زمین قرار می‌گیرند و حتی چرخ گوشت صنعتی یخچال‌دار! هرکدام از این مدل های کارکردهای خاصی دارند و با اهداف خاصی خریداری می‌شوند. در ادامه در قسمت مقالات مرتبط سعی شده انواع مختلف چرخ گوشت صنعتی مختصراً معرفی شوند.

دوام، قدرت و طول عمر چرخ گوشت صنعتی جزو مهم ترین ویژگی های آن خواهد بود. علاوه بر این، جنس بدنه و جنس تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی هم بسیار اهمیت دارد.چرخ گوشت صنعتی فرق چندانی با دستگاه های چرخ گوشتی که در منازل خود دارید ندارد. همانند خیلی از دستگاه و تکنولوژی‌ های دیگر، انواعِ خانگی محصولات معمولاً ظریف‌تر بوده، ظاهر متفاوتی دارند و شاید هم امکانات جانبی جذابی داشته باشند. اما بحث در مورد نمونه های صنعتی آن ها متفاوت است. یک ابزار صنعتی احتیاج چندانی به ظاهری رنگارنگ و شکیل و یا امکانات جانبی جذاب ندارد. وقتی ابزاری برای مصارف صنعتی تولید می شود، عموم توجه روی کیفیت و کارایی آن است. چرخ گوشت صنعتی هم از این قاعده مستثنا نیست. درحالی‌که استفاده از چرخ گوشت خانگی شاید به یک الی دو مرتبه در ماه برسد، یک چرخ گوشت صنعتی ممکن است برای ساعت ها در طی یک روز مورد استفاده قرار گیرد.

تقریباً تمامی کسب و کارهای فعال در عرصه صنایع غذایی که با گوشت و یا فرآورده های گوشتی سروکار دارند از چرخ گوشت صنعتی استفاده می کنند. بر خلاف خیلی از ابزارهای صنعتی دیگر، چرخ گوشت صنعتی جزو معدود تجهیزاتی است که چیزی را نمی توان جایگزین آن کرد. برای مثال، به جای خرید دستگاه های خُردکن سبزیجات، شاید بتوان از نیروی انسانی بیشتر (علیرغم مقرون به صرفه نبودن) استفاده کرد. ولی در مورد چرخ گوشت صنعتی این موضوع متفاوت است، چراکه هیچ نوع نیروی انسانی و یا تجهیزات دیگری نمی تواند به ما در چرخ کردن گوشت کمک کند.


امگادوام، قدرت و طول عمر چرخ گوشت صنعتی جزو مهم ترین ویژگی های آن خواهد بود. علاوه بر این، جنس بدنه و جنس تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی هم بسیار اهمیت دارد. بهترین جنس بدنه برای یک چرخ گوشت صنعتی آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ است. این دو فلز مقاومت بالایی در برابر زنگ و خوردگی دارند و شستشوی آن ها هم بسیار آسان است. بنابراین جنس بدنه‌ی مناسب نه تنها با طول عمر چرخ گوشت صنعتی ارتباط دارد، بلکه در حفظ استانداردهای بهداشتی هم ضروری است.

استنلس استیل (استیل ضدزنگ) بهترین جنس برای تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی است. این فلز همان‌طور که گفته شد زنگ نمی‌زند و مقاومت بالایی دارد، بنابراین خیلی دیر کُند می‌شود. باید توجه داشته باشید که تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی شاید مهم‌ترین قسمت آن باشد و در صورتی که این تیغه وضعیت مناسبی نداشته باشد، کیفیت گوشتِ چرخ شده‌ی شما هم طبعاً‌ مناسب نخواهد بود.


امگاهمانند تمام کالاهای دیگر، چرخ گوشت صنعتی هم انواع مختلفی دارد که هرکدام با هدفی خاص و به منظور پاسخ گویی به نیازی خاصی تولید شده اند. در ادامه برخی از انواع این چرخ گوشت ها را معرفی خواهیم کرد.این مدل چرخ گوشت صنعتی برای آن دسته مصارفی مناسب است که حساسیت های بهداشتی در آن‌ها بیشتر است. با استفاده از چرخ گوشت صنعتی یخچال‌دار شما در واقع گوشت خود را در بهترین شرایط بهداشتی چرخ کرده و اجازه رشد به باکتری‌ها نمی‌دهید. علاوه بر این، طول عمر گوشت نیز حفظ شده و به ظاهر و طعم آن نیز لطمه ای وارد نمی شود.


امگااین مدل از چرخ گوشت های صنعتی بیشترین شباهت را به چرخ گوشت خانگی دارد. ولی با این تفاوت که قدرت بسیار بیشتری دارند. عموماً‌ جنس بدنه این چرخ گوشت ها فلزی است و به راحتی تمیز می شوند. اگر بنا به هر دلیلی قادر به استفاده از چرخ گوشت صنعتی رومیزی نیستید، نگران نباشید. مدل‌های پایه‌دار (زمینی) هم وجود دارند!همان‌طور که گفته شد، اگر بنا به شرایط و محدودیت‌ های محیطی خود قادر به استفاده از چرخ گوشت رو میزی نیستید، می توانید مدل های پایه دار را انتخاب و خریداری کنید. این چرخ گوشت ها پایه‌ای بلند دارند که روی زمین قرار میگیرد و ارتفاع چرخ گوشت را بالا می آورد. بنابراین دیگر احتیاجی به میز ندارید. البته مزیت دیگر چرخ گوشت صنعتی پایه‌دار آن است که اگر حجم بسیار زیادی از گوشت را می‌خواهید چرخ کنید، ظرف‌های بلند و بزرگ را به راحتی می‌توانید زیر آن بگذارید و تمام گوشت چرخ شده را در آن جمع آوری کنید. ولی در چرخ گوشت صنعتی رومیزی به علت محدودیت ارتفاع این شرایط صدق نمی کند.


مقالات مرتبط

مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا
مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا

تاریخ:1397/12/22

چرخ گوشت ایستاده چیست
چرخ گوشت ایستاده چیست

تاریخ:1397/12/22