میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

کاربرد دستگاه همزن گوشت صنعتی

دستگاه هایی به نام همزن گوشت صنعتی ابداع شده اند تا کار مخلوط کردن گوشت را برای تان راحت تر کنند.


همزن گوشت صنعتی چیست

سوسیس خانگی با آن بو، بافت، و طعم خاصش قطعا بهتر از سوسیس های آماده ای است که در کارخانه ها تولید می شوند. علاوه بر این، احساس رضایت و قدرتی که از انجام این کار به شما دست می دهد تجربه ی بسیار منحصر به فردی است.

البته درست کردن سوسیس خانگی آن قدرها هم کار راحتی نیست و وقت و انرژی زیادی را از شما می گیرد. علاوه بر این، حواس تان باید جمع باشد و نکات ایمنی را هم باید رعایت کنید، به خصوص اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید. اما سخت ترین قسمت درست کردن سوسیس مخلوط کردن گوشت با دست است. ممکن است فکر کنید این کار آن قدرها هم سخت نیست، اما این طور نیست. توصیه می شود که گوشت همیشه در دمای پایین نگهداری شود تا باکتری ها امکان رشد کردن پیدا نکنند و چربی گوشت ذوب نشود و بافت آن دست نخورده باقی بماند. سرد بودن گوشت کارتان را برای مخلوط کردنش سخت می کند و حتی ممکن است منجر به یخ زدگی موقتی شود.

البته ناامید نشوید. لازم نیست بی خیال رویای تان برای درست کردن سوسیس های خوشمزه بشوید. دستگاه هایی به نام همزن گوشت صنعتی ابداع شده اند تا کار مخلوط کردن گوشت را برای تان راحت تر کنند. البته حواس تان باشد که آن ها را با چرخ گوشت اشتباه نگیرید. همزن گوشت صنعتی به هیچ وجه گوشت را چرخ، ریز ریز و یا تکه تکه نمی کند. تنها کاری که این دستگاه ها انجام می دهند مخلوط کردن گوشت هایی است که از قبل چرخ شده اند. از گوشت مخلوط شده به وسیله ی این دستگاه ها می توان برای درست کردن سوسیس، کوفته، کالباس یا هر محصول گوشتی دیگری که نیاز به ورز دادن دارد استفاده کرد.

بیش تر مدل های همزن گوشت صنعتی دستی هستند، اما مدل های برقی این دستگاه هم وجود دارند تا کار شما را بیش از پیش راحت تر کنند. با کمک این دستگاه ها می توان گوشت و ادویه ها را بدون نیاز به دست زدن به گوشت مخلوط کرد. این کار بهداشتی تر است و از سرد شدن دست ها هم جلوگیری می کند. بهتر است برای مقادیر زیاد گوشت از همزن گوشت صنعتی استفاده کنید. برای مثال، اگر ۱۰ کیلو گوشت برای مخلوط کردن دارید و چیز زیادی هم به ذوب شدن یخش باقی نمانده است، آن گاه استفاده از همزن گوشت صنعتی انتخاب مناسبی است. اگر هر دفعه حداقل هشت کیلو گوشت برای مخلوط کردن دارید، شاید باید به فکر خرید یک همزن گوشت صنعتی باشید.


امگامعایب استفاده از دستگاه همزن گوشت صنعتی:

• قیمت بالایی دارند، به خصوص مدل های صنعتی.

• باید در نگهداری شان دقت داشته باشید و پیش از هر استفاده آن ها را تمیز و ضدعفونی کنید.

• دستگاه های کوچکی نیستند و به فضای تقریبا زیادی نیاز دارند.


امگا


مزایای استفاده از دستگاه همزن گوشت صنعتی:

• می توانید در زمانی کم تر مقدار بیش تری گوشت را مخلوط کنید.

• بهداشتی تر است و احتمال انتقال آلودگی به گوشت از طریق دست‌ها را کاهش می دهد.

• نسبت به مخلوط کردن با دست کمتر ریخت و پاش دارد.

• احتمال یخ زدگی دست ها از بین می رود.


امگانکاتی درباره خرید همزن گوشت صنعتی:

مدل های همزن گوشت صنعتی موجود در بازار تنوع بسیاری دارند که این ممکن است در ابتدا شما را گیج کند. اما در عمل آن ها تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند و همه یک کار را انجام می دهند. تفاوت اصلی در اندازه، کیفیت ساخت، و مواد مورد استفاده در آن ها خواهد بود. ترجیحا از همزن های ساخته شده از فولاد ضد زنگ استفاده کنید. در مورد اندازه هم باید به میزان مصرف خود دقت کنید. مدل های مختلفی در بازار وجود دارند، از مدل های کوچک خانگی گرفته تا مدل های صنعتی با توان تولیدی بالا. شما باید بسته به نیاز خود مدل مناسب را انتخاب کنید. سعی کنید از برند های صنعتی معروف و باسابقه خرید کنید و حتما مطمئن شوید که دستگاهی که می خرید خدمات پس از فروش داشته باشد. البته امیدواریم که هرگز به آن احتیاج پیدا نکنید.

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4