میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

کالباس بر اتوماتیک چیست

برای ساخت کالباس بر اتوماتیک مورد نظر از چه آلیاژهایی استفاده شده است؟ نوعِ آلیاژ مورد استفاده در ساخت بدنه‌ی دستگاه اهمیت بالایی دارد.


کالباس بر اتوماتیک

کالباس بر اتوماتیک یکی از انواع دستگاه های کالباس بر است. به صورت کلی دستگاه کالباس بر یکی از انواع دستگاه های اسلایسر صنعتی است. هدف اصلی از ساخت چنین دستگاهی، ایجاد برش هایی سریع و دقیق در محصولات است و عموماً در سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها، مراکز توزیع غذا، فست‌ فود های بزرگ و صنایع بسته بندی مواد غذایی به کار گرفته می شوند.

دستگاه کالباس بر انواع مختلفی دارد. برخی از آن ها ساده‌تر از بقیه هستند و برای عملکرد خود احتیاج به دخالت نیروی انسانی دارند. در این دستگاه ها شما باید کالباس را روی صفحه بگذارید و آن را با دست به تیغه نزدیک کرده و صفحه را تکان دهید تا برش ها انجام شود. مدل دیگر مخصوص ایجاد برش های عمودی است که استفاده از آن ها چندان متداول نیست. سومین مدل از دستگاه کالباس بر، مجهز به یک ترازو است تا سریعاً‌ و بدون هیچ دردسری به راحتی بتوانید اسلایس های (برش های) انجام شده را وزن کنید. استفاده از این مدل سرعت و دقت بیشتری به کار شما خواهد بخشید.


امگا


آخرین مدل از انواع دستگاه های کالباس بر که در این موضوع قصد بررسی آن را داریم، دستگاه کالباس بر اتوماتیک است. مزیت کالباس بر اتوماتیک نسبت به سایر مدل ها، خودکار بودن حرکت صفحه‌ی برش در آن است. برخلاف مدل های دستی که در آن ها حرکت صفحه‌ی برش باید با نیروی دست شما انجام شود، در مدل های کالباس بر اتوماتیک تنها کافیست کالباس را روی صفحه قرار داده و دکمه‌ی روشن شدن را بزنید تا دستگاه شروع به اسلایس کردن کالباس کند. استفاده از کالباس بر اتوماتیک هم سریع‌تر خواهد بود، و هم اینکه مستلزم دخالت کمتری از سوی شما است. البته کالباس بر اتوماتیک خود محدود به یک مدل نیست و انواع مختلفی از کالباس بر اتوماتیک تولید و عرضه می شود. هرکدام از این مدل ها ویژگی ها و کارکردهای خاصی دارند. برای مثال برخی از انواع کالباس بر اتوماتیک روی خود ترازو دارند؛ در واقع همان دستگاه های کالباس بر همراه ترازو هستند که به صورت اتوماتیک کار می کنند.


امگاهنگام خرید کالباس بر اتوماتیک به چه مواردی توجه کنیم؟

• قطر تیغه‌ی کالباس بر اتوماتیک چند سانتی متر است؟ هرچه قطر تیغه بلندتر باشد، قادر به انجام برش های بزرگ تری است.

• حداقل و حداکثر ضخامت برش های دستگاه کالباس بر اتوماتیک مورد نظر چقدر است؟ عموماً تیغه های دستگاه های کالباس بر اتوماتیک قابل تنظیم بوده و ضخامت هر اسلایس را می توانید انتخاب کنید، ولی اگر برش هایی خیلی نازک و یا خیلی ضخیم مد نظر شما است،‌ بهتر است به این موضوع دقت کنید.

• برای ساخت کالباس بر اتوماتیک مورد نظر از چه آلیاژهایی استفاده شده است؟ نوعِ آلیاژ مورد استفاده در ساخت بدنه‌ی دستگاه اهمیت بالایی دارد. این آلیاژ هم در طول عمر دستگاه، و هم در رعایت مسائل بهداشتی تاثیرگذار خواهد بود.

• آیا صفحه برش دستگاه کالباس بر اتوماتیک به صورت دستی هم تکان میخورد و کار می‌کند؟ در برخی از دستگاه های کالباس بر اتوماتیک، صفحه‌ی برش فقط باید به صورت خودکار و با استفاده از نیروی برق حرکت کند. ولی در برخی نمونه های دیگر، از کالباس بر اتوماتیک می توان همانند یک دستگاه کالباس بر دستی استفاده کرد. این موضوع به خصوص در مواقع قطعی برق یک مزیت محسوب می شود.

• دستگاه دارای چند موتور است؟ در برخی مدل های دستگاه های کالباس بر اتوماتیک تنها یک موتور قرار دارد که هم مسئول چرخاندن تیغه و هم مسئول حرکت صفحه‌ی برش است. این در حالی است که برخی از مدل های دیگر برای هرکدام از این بخش ها یک موتور جداگانه در نظر گرفته شده است. طبعاً دستگاه های دارای دو موتور نسبت به دستگاه هایی که فقط یک موتور دارند داری مزیت بیشتری هستند.

• برخی از دستگاه های کالباس بر اتوماتیک در داخل خود یک قطعه مخصوص تیز کردن تیغه دارند. بنابراین در صورتی که تیغه کُند شود، دیگر احتیاج به باز کردن دستگاه و خارج کردن تیغه نخواهید داشت. تیز بودن تیغه‌های این دستگاه در دقت و کیفیت برش های انجام شده تاثیرگذار هستند.

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4

مقالات مرتبط

استفاده از دستگاه کالباس بر چه مزایایی به همراه دارد
استفاده از دستگاه کالباس بر چه مزایایی به همراه دارد

تاریخ:1397/12/13

کالباس بر امگا حرفه‌ ای
کالباس بر امگا حرفه‌ ای

تاریخ:1397/12/22