میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

یخ ساز ایتالیایی چیست

دستگاه های یخ ساز ایتالیایی زیاد و متنوعی در بازار موجود است. در این بین یخ ساز ایتالیایی امگا یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود است که تنوع کاملی هم دارد.


یخ ساز ایتالیایی

همه روزه مردم سراسر دنیا بنا به دلایل مختلفی، از استفاده برای خنک کردن نوشیدنی ها گرفته تا حفاظت از سلامت غذاها و مواد فاسد شدنی، از یخ سازهای صنعتی استفاده می کنند. در این میان به صورت کلی گفته می شود که یک یخ ساز می تواند در طول 24 ساعت شبانه روز چیزی بین 1100 کیلوگرم تا 27هزار کیلوگرم یخ تولید کند! البته فرق یک دستگاه یخ ساز ایتالیایی با یک مدل غیر ایتالیایی شاید اینجا مشخص شود. بهره‌وری دستگاه های یخ ساز ایتالیایی یکی از مزایای آن‌ها است. از دیگر از فاکتورهای مهم در خرید یخ ساز می توان به قابل اعتماد بودن آن‌ها، مصرفِ کمِ انرژی، تولید کمترین میزان سروصدای اضافه و امکانات کنترلی و تشخیص عیب خودکار آن‌ها اشاره کرد. در حقیقت اگر نگاه تخصصی‌تری به این موضوع داشته باشیم، فرق یک یخ ساز ایتالیایی با سایر مدل‌ها در همین موارد ذکر شده است.

حداقل انتظاراتی که از یک یخچال ایتالیایی می توانید داشته باشید به شرح زیر است:

• سیستم کنترل دمای کاملاً پیشرفته

• جنس بدنه از استنلس استیل (استیل ضد زنگ) تا هم در برابر خوردگی محیطی مقاوم باشد، و هم برای استفاده در صنایع خوراکی و نوشیدنی مناسب باشد که رعایت استانداردهای بهداشتی در آن‌ها بسیار مهم است.

• هزینه های نگهداری پایینی داشته باشند. طول عمر دستگاه بالا بوده و در صورت بروز مشکل، هزینه‌های مربوط به تعمیر آن پایین باشد.

• خدمات پس از فروش طولانی مدتی داشته باشد. این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه با خرید تجهیزات صنعتی عموماً نگاهی بلند مدت به آن‌ها داشته و انتظار داریم برای مدت زیادی بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.


امگا


دستگاه های یخ ساز ایتالیایی زیاد و متنوعی در بازار موجود است. در این بین یخ ساز ایتالیایی امگا یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود است که تنوع کاملی هم دارد. شرکت امگا دستگاه های یخ سازی مختلفی برای تولید انواع یخ قالبی، حبه‌ای، پودری، یخ ریز و یا حتی دستگاه های نگهداری یخ دارد و بستگی به کاربرد و نیازتان می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید. در ادامه به اختصار این محصولات را معرفی خواهیم کرد.


یخ ساز ایتالیایی مخصوص یخ حبه‌ای

این نوع یخ ساز متداول‌ترین نوعِ یخ را تولید می‌کند. این دستگاه صنعتی می تواند انواع یخ‌های حبه‌ای را در حجم‌های بالا تولید کند. یخ های حبه‌ای دیرتر از سایر انواع یخ ها ذوب می شوند. خنک کردن نوشیدنی‌ها در کافه‌ها و رستوران‌ها یکی از متداول و محبوب‌ترین کاربردهای این نوع یخ ها است. اگر کیفیت تولید یخ بالا باشد، دیرتر ذوب می شوند و بنابراین لطمه کمتری هم به طعم نوشیدنی می زنند.


یخ ساز ایتالیایی مخصوص یخ های پودری

یخ پودری برای صنایع مرتبط با مواد غذایی و نگهداری کاربرد دارد. این نوع یخ ها عموماً برای خنک نگه داشتن مواد غذایی فاسدشدنی مثل انواع گوشت ها در کشتارگاه ‌ها و به‌ خصوص گوشت ماهی تازه صید شده استفاده می شود. در فروشگاه ها و برخی رستوران‌هایی که غذا و محصولات باید در پیشخوان‌ها به مشتری ارائه شوند نیز از یخ های پودری برای خنک نگه داشتن مواد استفاده می شود. این یخ ها از آنجا که نسبت به یخ های حبه‌ای نرم‌تر هستند و راحت تر جویده می شوند، در برخی نوشیدنی ها نیز به کار گرفته می شوند.


امگا


یخ ساز ایتالیایی مخصوص یخ های ریز

این دستگاه نیز یخ هایی تقریباً شبیه به یخ‌های پودری، ولی با اندازه‌های بزرگ‌تر تولید می کند. از این نوع یخ استفاده های مختلفی می شود: از مصارفت درمانی و بهداشتی گرفته، تا مصرف آن‌ها برای خنک کردن انواع نوشیدنی.


امگا


محفظه نگهداری یخ

تولید یخ و نگهداری از آن دو بحث متفاوت است. فرقی نمی کند یخ را به چه دلیلی تولید می کنید، به‌هرحال احتمال اینکه تمام حجم تولیدی خود را بخواهید بلافاصله استفاده کنید خیلی ناچیز است. بنابراین به محفظه نگهداری احتیاج دارید تا آن‌ها را در دمای مناسب آماده‌ی مصرف نگه دارید.

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5 منبع6 منبع7

مقالات مرتبط

اطلاعاتی در مورد یخ ساز پودری
اطلاعاتی در مورد یخ ساز پودری

تاریخ:1397/12/22