انواع یخساز صنعتی و کاربردهای آن

seo 1401/12/14
انواع یخساز صنعتی و کاربردهای آن

بدون شک تولید یخ در اندازه‌های مناسب برای مکان‌های مختلفی از اهمیت بسزایی برخوردار است. وجود دستگاه یخساز صنعتی برای مکان‌های مختلف به ‌ویژه آشپزخانه‌ها یکی از موارد بسیار مهم است. اما باید قبل از خرید این دستگاه اطلاعات کاملی را بدست آورد. یخ سازها در مدل‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شود که از نظر کاربرد و تولید یخ با یکدیگر تفاوت دارند. ما در این مطلب قصد داریم تا انواع یخساز صنعتی و کاربرد آن‌ها را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز برای مکانی همانند قصابی، پروتئین فروشی، ماهی ‌فروش یا رستوران به چنین دستگاهی نیاز دارید، پیشنهاد می‌شود که حتماً در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی انواع یخساز صنعتی

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، یخ سازها دارای مدل‌های مختلفی هستند که از جمله پرفروش‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یخساز صنعتی
 • قالبی
 • مدل حبه ای
 • یخساز پولکی
 • یخساز پودری
 • یخساز قالبی

در ادامه کاربرد انواع یخساز صنعتی و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

یخساز قالبی

این مدل می‌تواند یخ‌ها را در در قالب‌های بسیار بزرگ تولید کند. این نوع یخساز معمولاً برای رستوران‌ها مناسب نبوده و در مکان‌هایی که نیاز باشد تا از یخ قالبی استفاده کنند، مناسب خواهد بود. این محصول دارای اندازه بزرگی بود و فضای زیادی را اشغال می‌کند. به‌ همین خاطر نیز خیلی برای رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها استفاده نمی‌شود. بیشترین استفاده از یخچال صنعتی قالبی برای کارخانه‌های یخ‌ سازی است.

مدل حبه ای

یکی از پرفروش‌ترین انواع یخساز صنعتی، مدل حبه ای بود که امکان تولید یخ را در اندازه های مختلف فراهم می‌کند. می‌توان گفت که ظرفیت این دستگاه‌ها حداکثر ۲۴ ساعت است. این نوع یخساز معمولاً در آب‌میوه فروشی‌ها و رستوران‌ها بیشترین استفاده را دارد.

مدل پولکی

یخساز پولکی دارای قابلیت تولید یخ به شکل پولک است. مزیت این دستگاه نسبت ‌به دیگر مدل‌ها دیرتر آب می شود. بدلیل پوشش دهی کامل این ماهی نیز و معمولاً توسط ماهی ‌فروش‌ها به شکل گسترده‌ای خریداری می‌شود.

یخساز پودری

یکی دیگر از انواع یخساز صنعتی مدل پودری است. یخ پودری برای سریع خنک کردن انواع نوشیدنی کاربردی است. این یخ‌ها به‌ صورت برف بوده و در فصل‌های گرم در آب ‌میوه فروشی‌ها استفاده می‌شود. یخ پودری نه کاملاً جامد و نه کاملاً مایع است. معمولاً یخ که در نوشیدنی‌های مختلف مشاهده می‌کنید، توسط دستگاه یخساز صنعتی پودری به تولید می‌رسد.

قیمت انواع یخساز

حال که با انواع یخساز و کاربردهای آن ها آشنا شده‌اید، بهتر است بگوییم که قیمت این دستگاه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل تعیین ‌کننده قیمت و خرید دستگاه یخساز عبارت‌اند از:

 • ظرفیت
 • موتور
 • برند تولید کننده
 • بدنه
 • نوع یخ تولیدی
 • اندازه
 • و….

به ‌طور کلی نمی‌توان به شکل دقیق در مورد قیمت خرید دستگاه‌های یخساز صحبت کرد. شما می‌توانید به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت‌ها و یافتن و خرید این دستگاه‌ها در از برند معتبر ایتالیایی امگا و مینروا ب فروشگاه ما مراجعه کرده و از قیمت‌های باورنکردنی ما را در فروشگاه مشاهده کنید.

بهترین برند انواع یخساز صنعتی

قطعاً انتخاب برندهای خارجی برای خرید تجهیزات برقی بهتر خواهد بود. برند امگا و مینروا دو برند مطرح ایتالیایی بود که در حوزه تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فعالیت می‌پردازند. بازرگانی رحیم زاده به‌ عنوان اولین بازرگانی در کشور، دستگاه‌های این برند را به کشور وارد کرده و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید برای راه‌اندازی رستوران، فروشگاه یا آشپزخانه موردن ظر خود از بهترین دستگاه‌ها استفاده کنید.

می‌توان گفت که بهترین برند برای خرید دستگاه یخساز برند امگا و مینروا است که تمامی محصولات خود را در سطح کیفی بسیار بالایی به تولید می‌رساند. مجموعه رحیم‌زاده با وارد کردن این دستگاه‌ها و در نظر گرفتن قیمت‌های بسیار مناسب سعی در جلب رضایت مشتریان عزیز دارد.

جمع بندی

خرید دستگاه یخساز برای مکان هایی همانند آشپزخانه های صنعتی، رستوران، آبمیوه فروشی و…. بسیار مهم است. خوشبختانه این دستگاه از نظر کیفیت و تولید یخ نمونه های مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به یخساز قالبی، پودری، حبه ای و پولکی اشاره کرد. ما در مدل هر یک از مدل ها اطلاعاتی را به شما معرفی کردیم تا بر اساس نیاز خود بتوانید مدل مناسبی را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه