دستگاه بسته بندی وکیوم

seo 1402/08/21
دستگاه بسته‌ بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم چیست؟ آیا با نحوه عملکرد و انواع دستگاه بسته‌ بندی وکیوم آشنا هستید؟ دستگاه بسته بندی وکیوم یک ماشین بسیار کاربردی است که با عمل مکش بر روی محصول مورد نظر و ایجاد کردن یک محیط کاملاً خلع عملیات وکیوم را انجام می‌ دهد. استفاده کردن از چنین دستگاهی در ابعاد و اندازه‌ های مختلف در مکان‌ های مختلف حتی صنعتی و اقتصادی و حتی منازل مانند دستگاه میکسر گوشت و جوجه و یا دستگاه برش و قطعه بندی گوشت مشاهده می‌ شود. چون یک ابزار کاربردی محسوب می‌ شود. در این مقاله دستگاه بسته‌ بندی وکیوم و ویژگی‌ های آن را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با دستگاه بسته‌ بندی وکیوم

گفتیم که دستگاه بسته‌ بندی وکیوم با عمل مکشی که بر روی محصولات مختلف دارد و هم چنین ایجاد کردن یک محیط بسیار خلا عملیات وکیوم را انجام می‌ دهد. استفاده کردن از چنین دستگاهی در حوزه‌ های مختلف اقتصادی و صنعتی و حتی در ابعاد کوچک در منازل رواج دارد. امروزه در صنایع مختلف آرایشی و بهداشتی و غذایی از دستگاه وکیوم بسته‌ بندی استفاده می‌ شود. البته در صنعت داروسازی نیز جهت افزایش دادن عمر برخی از داروهای حساس از چنین دستگاه‌ هایی استفاده می‌ کنند. در واقع استفاده از این دستگاه سلامت محصول مورد نظر را تضمین می‌ کند که در انواع مختلفی تولید می‌ شود.

مزیت های دستگاه وکیوم بسته‌ بندی

دستگاه‌ های وکیوم طول عمر مفید و بالایی دارند، یعنی می‌ توان گفت که می‌ توانید با یک دستگاه وکیوم به صورت طولانی مدت کار کنید، بدون آنکه دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. استفاده کردن از چنین دستگاهی از خرابی و فساد مواد غذایی پیشگیری کرده و مانع از برخورد میکروب‌ های موجود در هوا با سطح مواد غذایی خواهد شد. از طرفی چون هوای داخل بسته کاملاً تخلیه می‌ شود، بنابراین امکان رشد باکتری‌ ها بر روی این محصولات وجود ندارد. به طور کلی دستگاه وکیوم بسته‌ بندی مزیت‌ های زیر را برای محصول شما ایجاد می‌ کند:

  1. حفظ کردن کیفیت محصولات
  2. صرفه‌ جویی کردن در هزینه‌ ها
  3. کاهش یافتن ضایعات
  4. افزایش یافتن مدت زمان ماندگاری محصولات
  5. فشرده کردن محصولات
  6. افزایش دادن بهره‌ وری در فضای انبارها
  7. سهولت و آسانی در حمل و نقل

 

دستگاه بسته‌ بندی وکیوم

انواع دستگاه وکیوم بسته‌ بندی

دستگاه‌ هایی که ما آنها را به عنوان وکیو می‌ شناسیم دارای انواع مختلف زیر هستند:

1- دستگاه وکیوم فروشگاهی و خانگی

این نوع دستگاه جزو پرکاربردترین دستگاه‌ های وکیوم است و امکان استفاده کردن از آن در منازل و فروشگا ه‌ها وجود دارد که با آن می‌ توان انواع گوشت و مرغ، میوه‌ جات سبزیجات و دیگر محصولات غذایی را وکیوم کرد.

دستگاه وکیوم فروشگاهی و خانگی وزن کمی دارد و امکان جابجا کردن آن ساده است، علاوه بر آن که قیمت آن نیز مناسب می‌ باشد.

2- دستگاه کیوم رومیزی

این دستگاه سایز و ابعاد مختلفی دارد و اندازه‌ های آن از ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌ متر می‌ باشند. می‌ توانید نوع یک تیغه یا دو تیغه آن را خریداری کنید. دستگاه وکیوم رومیزی قابلیت قرار گرفتن در مکان‌ های مانند روی میز را دارد و حرارت دوخت و مدت زمان دوخت قابل تنظیم می‌ باشد.

3- دستگاه وکیوم ایستاده

این نوع دستگاه شباهت زیادی به دستگاه وکیوم رومیزی دارد و تفاوت شان در این است که ارتفاع نوع ایستاده تا یک متر می‌ رسد و اپراتور می‌ تواند به حالت ایستاده از آن استفاده کند. دستگاه وکیوم دو تیغه ایستاده دارای دو تیغه است که در دو طرف کابین قرار گرفته اند.

نوع دیگر از دستگاه‌ های وکیوم به صورت تک کابین و دو کابین وجود دارند که مشخصات هر کدام نسبت به نوع دیگر کاملاً متفاوت است، اما تمامی آنها با تخلیه کردن هوای داخل کیسه‌ ها عمل وکیوم را انجام می‌ دهند و این موضوع بستگی به نوع استفاده ما دارد که کدام یک از دستگاه‌های وکیوم بسته‌بندی را انتخاب و استفاده کنیم.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله دستگاه وکیوم بسته‌ بندی، ویژگی‌ ها، مشخصات و هم چنین انواع آن را بررسی کردیم. دستگاه وکیوم می‌ تواند به طرز استانداردی بسته‌ بندی کردن محصولات مختلف غذایی، دارویی و حتی آرایشی و بهداشتی را انجام دهد. به همین دلیل در حال حاضر در صنایع مختلف و حتی منازل به وفور مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در سایت امگا مینروا بیش تر با دستگاه وکیوم بسته‌ بندی، انواع، مشخصات و ویژگی‌ های آن آشنا شوید.

بدون دیدگاه