6 روش مراقبت از ماشین ظرفشویی صنعتی

seo 1402/11/16
ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی به تمیز نگه‌داشتن آشپزخانه شما کمک می‌کند. هنگامی‌که ماشین ظرفشویی در خانه دارید، حتی بعد از صرف ناهار یا شام جشن با مهمانان هیچ مشکلی برای شستن ظرف‌ها وجود ندارد. برای اینکه لوازم‌خانگی به مدت طولانی کار کنند و خراب نشوند، رعایت قوانین مراقبت مهم است. ما به شما خواهیم گفت که چگونه از ماشین ظرفشویی خود مراقبت کنید تا از خرابی زودرس تجهیزات جلوگیری کنید.

6 روش مراقبت از ماشین ظرفشویی صنعتی

برای مراقبت از ماشین ظرفشویی صنعتی خود مانند دستگاه بسته بندی وکیوم بهتر است با این 6 روش از آن مراقبت کنید.

استفاده از شوینده مناسب برای ظرفشویی

عمر مفید لوازم‌خانگی به کیفیت آب لوله‌کشی بستگی دارد. اگر در منطقه خود آب سخت دارید، باید از نمک و مواد شوینده برای محافظت از مکانیسم در برابر رسوب استفاده کنید. این محصولات جایگزین قرص یا پودر ماشین ظرفشویی نمی‌شوند؛ بلکه به عنوان مکمل محصول اصلی استفاده می‌شوند.

استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

قبل از قرار دادن ظروف در دستگاه، باید آنها را از باقی‌مانده مواد غذایی تمیز کنید. این اقدام پیشگیرانه به شما امکان می‌دهد فیلتر تخلیه و شیلنگ‌ها را کمتر تمیز کنید. پس از اتمام شستشو، باید بررسی کنید که آیا مواد غذایی داخل دستگاه باقی‌مانده است یا خیر. اگر داخل آن کثیفی وجود دارد، باید قبل از روشن کردن مجدد آن را پاک کنید.

خشک کردن ماشین ظرفشویی

پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی، درب را حداقل 30 دقیقه باز بگذارید. این کار باید به گونه ای انجام شود که آب باقیمانده در محفظه در هوا تبخیر شود. اگر آب در داخل کابینت باقی بماند، ممکن است کپک در دستگاه ایجاد شود. همچنین پس از استفاده از ماشین ظرفشویی، باید درزگیر لاستیکی درب را پاک کنید. این یک اقدام ضروری برای محافظت در برابر کپک است.

تمیز کردن محفظه داخلی ظرفشویی

اگر مانند دستگاه همبرگر زن اتوماتیک به طور مکرر هنگام پخت و پز از روغن استفاده می‌کنید، چربی روی سبدها و قفسه‌های قابل جابه‌جایی جمع می‌شود. مهم است که آنها را در صورت نیاز با یک چربی‌گیر تمیز کنید. توصیه می‌شود عناصر قابل جابه‌جایی در سینک را با استفاده از یک اسفنج نرم بشویید.

با استفاده از خلال دندان چوبی یا موچین پلاستیکی می‌توانید ذرات غذا را از درون آنها حذف کنید. خلال دندان برای تمیز کردن آبپاش‌هایی که به مرور زمان چرب می‌شوند عالی هستند. سازندگان استفاده از سوزن بافندگی، چاقو، قیچی یا سایر اشیای فلزی را برای تمیز کردن مکانیسم ممنوع می‌کنند؛ زیرا فلز به پوشش محافظ محفظه کار آسیب می‌رساند.

تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

فیلتر تخلیه باید حداقل هر 3 ماه یکبار تمیز شود. اگر اغلب با روغن آشپزی می‌کنید و اغلب ماشین ظرفشویی را روشن می‌کنید، باید فیلتر را در فواصل 1-1.5 ماه بشویید. تکنولوژی حذف فیلتر به مدل دستگاه بستگی دارد. نحوه جدا کردن صحیح مکانیسم در دستورالعمل‌ها نشان داده شده است. تمیز کردن منظم فیلتر از زباله‌ها کیفیت شستشوی ظروف را بهبود می‌بخشد. هنگامی‌که فیلتر تخلیه تمیز است، هیچ رسوب یا رگه‌های کثیفی روی دیواره‌های محفظه ایجاد نمی‌شود.

 

مراقبت از ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با شوینده و دستمال مناسب

فضای داخلی ماشین ظرفشویی از فولاد ضدزنگ ساخته شده است. برای تمیز کردن، از اسفنج‌های فلزی، ساینده‌ها یا ترکیبات مبتنی بر کلر استفاده نکنید. آنها لکه‌ها و خراش‌هایی را روی سطح باقی می‌گذارند. می‌توانید داخل ماشین ظرفشویی را با دستمال‌های پارچه‌ای یا اسفنج‌های نرم پاک کنید و آنها را در محلول شوینده مرطوب کنید.

آیا بعد از استفاده باید ماشین ظرفشویی را با دستمال بشوییم یا پاک کنم؟

شوینده‌های ظرفشویی باکیفیت نه تنها بشقاب‌ها و فنجان‌ها، بلکه دیواره‌های داخلی محفظه پخت و پز را نیز تمیز می‌کنند. اگر بعد از خاموش کردن ماشین ظرفشویی هیچ‌گونه باقیمانده غذا یا لکه کثیفی روی دیوارها باقی نماند، نیازی به پاک کردن آن با مواد شوینده نیست. محفظه کار فقط در صورتی باید شسته شود که به وضوح کثیف باشد.

پس از استفاده از ماشین ظرفشویی، قطرات آب در محفظه باقی می‌ماند. می‌توانید آنها را با دستمال پاک کنید یا این کار را نکنید، اما به سادگی در را باز بگذارید. اگر آن را خیلی زود ببندید، زمانی که دستگاه هنوز کاملاً خنک نشده است، تراکم در محفظه ایجاد می‌شود. رطوبت بیش از حد در دستگاه میکسر گوشت و جوجه و ظرفشویی منجر به خوردگی قطعات فلزی می‌شود و همچنین می‌تواند باعث کپک زدن شود.

فقط سبدهای لعابی ظرف را باید بعد از هر بار استفاده پاک کرد. آنها نسبت به سایر قسمت‌های مکانیسم مستعد آلودگی هستند. سبدها به راحتی برای تمیز کردن و خشک کردن هوا جدا می‌شوند.

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی بهتر است پس از هر بار استفاده به طور کامل تمیز و خشک شود تا بتواند دوام طولانی داشته باشد. ما در این مطلب 6 روش برای مراقبت از این وسیله را برای شما توضیح داده‌ایم. جهت اطلاعات بیشتر به سایت امگا مینروا مراجعه کنید.

بدون دیدگاه